Laminat Nedir?
G-Lam®
 
G-Lam® üstün postforming özelliği, artırılmış aşınma dayanımı, hijyenik yüzeyi, zengin ve yüksek kalitede renk seçenekleriyle, dünyada laminat teknolojisinin ulaştığı en son tekniklerle üretilmektedir. İç dekorasyonlarda, ev ve ofis mobilyalarında, mutfak, banyo tezgâhları ve dolap kapaklarında, otel kapılarında, okullarda, kamu binalarında banko ve dekoratif kaplamalarda ve hayal gücünün el verdiği tüm dekoratif uygulamada rahatlıkla kullanılabilir. HPL ve CPL olarak 2 şekilde üretilmektedir.
 
G-Lam® HPL
Standart veya postforming özellikte, 0,50mm ile 1,20mm arası kalınlıklarda, çeşitli ebatlarda plaka seçenekleri ve farklı yüzeylerde üretilebilen dekoratif laminatlardır. Farklı özellikteki kâğıtların emprenye işlemlerinden sonra 60–70 dakika, 160˚C sıcaklıkta 100–120kg/m² basınç altında preslenerek üretilir. Yüksek basınç ve isi ile meydana gelen gözeneksiz yüzeyi sayesinde bakteri oluşumuna izin vermez.
 
G-Lam® CPL
Rulo laminat olarak da bilinen bu ürün, emprenye işlemleri tamamlanmış kâğıtların silindirlerle preslenerek iki çelik bant arasında 170˚C sıcaklıkta, basınçla hareketli bir şekilde üretilmesiyle meydana gelmektedir. Gözeneksiz yüzeyi bakteri oluşumuna izin vermez. CPL, 0,30mm ile 1,00 mm kalınlıklar arasında, postforming özellikte, istenilen uzunlukta plaka ve rulo seklinde üretilebilir. Bu sayede kullanıcıların firesiz, seri bir şekilde üretim yapmasına olanak sağlar.